یک جای دنج

                                                           

یه کتاب دارم به اسم "فرشتگان" به قلم دکتر د و ر ی ن وی ر چ و.تو این کتاب نوشته که وجود فرشته ها یک حقیقته و راههایی رو به ما نشون داده تا بتونیم با  فرشته ها ارتباط برقرار کنیم و از حضورشون توی زندگیمون استفاده کنیم.یادتونه  تو بچگی بهمون میگفتن شما دو تا فرشته نگهبان دارین که یکیشون روی شونه راستتون نشسته و یکیشون هم روی شونه چپتون. یادتونه بهمون می گفتن هر وقت میخوایین صبح سر یه ساعت مشخص بیدار بشید قبل از خواب به فرشته هاتون بگین که تو اون ساعت بیدارتون کنن؟ همه اینا عین واقعیته و میشه خیلی راحت با این فرشته ها ارتباط برقرار کرد با یه خورده تمرین فقط.الهییی  تصور اینکه چند تا فرشته همیشه با آدم باشن بهترین حس دنیا رو بهم میده فکرشو بکنیین.چقدر آدم رو آروم میکنه و چقدر حس اعتماد بنفس به آدم میده.من که دلم میخواد بگیرمشون تو بغلم و یه عالمه قربون صدقشون برم.جدی میگم این حس منه.جاهایی رو از این کتاب خلاصه وار بهتون میگم درباره موجودات آسمانی به نام فرشته ها که عاشق کمک کردن به ما انسانها هستند.

اول اینکه فرشته ها خودشون مشتاقند که به ماها کمک کنند منتهی به اونایی که در آرامشند پس یه بار دیگه معلوم شد آرامش داشتن تو زندگی چقدر مهمه آرامش از این دیدگاه که بتونی همیشه با درونت ارتباط برقرار کنی بتونی با خدای درونت صحبت کنی و تا جایی که میتونی خودت رو از دغدغه های روزمره دنیا رها کنی.

فرشته ها دو گروهند: فرشته های نگهبان و فرشته های مقرب یا همون ابر فرشته ها.

فرشته های نگهبان همیشه در کنار ما هستند و هیچوفت ما رو ترک نمی کنند و جالبه که بودنشون ربطی به اینکه ما چه آدمی باشیم خوب یا بد نداره و در هر صورت در کنارمون هستند در واقع فرشته های نگهبان محافظ و راهنمایی هستند که اطمینان پیدا کنند که ما در سلامت، امنیت و شادی باشیم .همه ما مثل همون قصه های قدیمی حداقل دو تا فرشته داریم.یکی قدرتمند و بی باک برای اطمینان از  اینکه رسالت خودمون رو در زندگی به سرانجام برسونیم و اون یکی خیلی خیلی لطیف که کارش تسکین دهنده و آرام کننده ماست.

فرشته های مقرب یا ابر فرشته ها در واقع ناظران فرشته های نگهبان هستند که از 9 گروه فرشتگان هستند: موکلان، مقربان، امیران، نیکان، سلحشوران، حاکمان، خسروان، کروبیان و دلباختگان. که از بین همه اینها موکلان و مقربان بیشتر از همه درگیر کمک به زمین و ساکنان آن هستند.این فرشته های مقرب از فرشته های نگهبان خیلی خیلی قویترند و همینطور بی نهایت دوست داشتنی و عاری از هر گونه خود خواهی.اونها هم مثل همه موجودات الهی فاقد جنسیت هستند و فقط توانایی ها و انرژیهاشون از اونها تصور مرد یا زن بودن میسازه.

حالا با نامهای این ابر فرشته ها و با تواناییهاشون آشنا بشید:

1- آریل:به معنی"شیر خدا" فرشته ایست که در تامین نیازهای فیزیکی ما مثل پول، امنیت و مایحتاج کمک میکند.پس اسم این فرشته رو بیاد داشته باشید که فکر کنم همه این روزها  بیشتر از همه به این فرشته نیاز دارن.

آریل همینطور با عوامل طبیعی و حفاظت و شفای حیوانات هم همکاری میکنه.

2- عزراییل: اینکه عزراییل هم یه فرشته دوست داشتنیه حس خوبی داره یا بد؟ به من که حس خوبی میده باعث میشه اون تفکرات کهنه قدیمیه تو ذهنمو با تصور یه فرشته مهربون عوض کنم.شما هم همین حس رو خواهید داشت وقتی بدونید کارش راهنمایی کردن ارواح جدا شده از جسم به بهشته، اضطراب ما رو درمان میکنه و به داغدیدگان هم تسلی میده.معنی این اسم هم میشه "دارنده کمک خداوند"

3-شامیویل:که به برقراری صلح و آرامش جهانی و شخصی کمک میکنه و همینطور برای یافتن اشیاء، افراد و موقعیت های گمشده کمک میکنه.به معنی"بینای خداوند".

4-جبرییل:این ابر فرشته به پیام رسانان کمک میکنه مثل آموزگاران، نویسندگان، روزنامه نگاران و.....به نظرتون شامل وبلاگ نویسان هم میشه؟آخ جون فکر کنید الان من دارم مینویسم جبرییل کنار دستمه هووووووووم چه حس خوبی.یه کار دیگه ای هم که میکنه به پدر و مادرها برای بارداری، قبول و تربیت بچه هاشون کمک میکنه.معنی اسمش هم که دیگه معلومه"پیام رسان".

5-و اما این یکی هانیل: این فرشته کارش افزایش روشن بینی در زنان و کمک به مشکلات م.ا.هیانه اوناست یعنی همه ما میتونیم همیشه یه هانیل دوست داشتنی در کنارمون داشته باشیم که آقایون ندارن هوراااااا.معنی اسمش هم میشه"جلال خداوند"

6-جرمیل: که به معنی رحمت خداوند است و با عواطف مرتبط است  کارش کمک به ماست تا بتونیم زندگیمون رو بازبینی کنیم و بتونیم خودمون و دیگران را ببخشیم.همینطور برای هر تغییرات مثبتی ما رو همیاری میکنه.

7-جوفیل: که به معنی"زیبایی خداوند" میباشد و حامی هنرمندان است و زیبایی و نظم را به افکار، خانه، محیط زندگی و کار ما میاره و بی نظمی ها، انرژی و موقعیت های منفی رو از بین میبره.

8-متاترون: ای جانم حدس بزنید این فرشته کارش چیه؟مراقبت از کودکان زمین و همینطور کودکان بهشت.او اختلالات یادگیری و موضوعات مربوط به ذهن کودکان را درمان می کند.

9-میکاییل: به معنی"شبیه به خدا" و اینطوری گفته شده که بعنوان قوی ترین ابر فرشته ها شناخته شده و وظیفه اش اینه که ما رو از شک و ترس رها میکنه و شر و انرژی منفی رو از ما دور میکنه.میکاییل حامی افسران پلیسه و به هرکسی که احتیاج به حفاظت داشته باشه و در خواست کنه، کمک میکنه و به انها جرات و جسارت میده.

10-راگول: به معنی دوست خداست و کارش بهبود روابطه.آخ که چقدر ماها به این فرشته احتیاج داریم نه؟

11-اسرافیل: اینم شگرف آوره ....وظیفه اش اینه که بیماری و درد رو شفا میده وبه شفادهندگان بالفعل و بالقوه کمک میکنه.در کتاب تبت(کتاب شرعی انجیل)گفته شده که اسرافیل خودش رو خادم مجد و جبروت خداوند میدونه.اسرافیل یکی از سه فرشته ایست که حضرت ابراهیم رو ملاقات کرده.او بعنوان قدیس حامی مسافران هم به شمار میاد.

12-رازیل:به معنی راز خداوند است.او مشکلات فیزیکی و روحی افراد را درمان میکند وبه ما در تفسیر خواب و خاطرات  گذشته کمک می کند.در افسانه های قدیمی گفته شده که رازیل اونقدر به عرش الهی نزدیکه که نجوای همه کائنات رو میشنوه و آنها را در کتابی به نام "سفر رازیل" مینویسه. همینطور در افسانه ها آمده که رازیل این کتاب رو ب حضرت آدم وقتی داشته از بهشت خارج میشده و به حضرت نوح وقتی داشته کشتی رو میساخته اعطا کرده.برخی از رازیل بعنوان تجسم دانش الهی یاد می کنند.وااای خیلی هیجان انگیزه.

13-ساندالفون: فرشته ایه که به ما خدمات زیادی میرسونه مثل درمان حالتهای پرخاشگرانه و همچنین رساندن درخواستهای ما به خالق.ساندالفون به موسیقی دانان مخصوصا آنهایی که از موسیقی برای درمان استفاده میکنند کمک میکند.ساندالفون و متاترون ابر فرشتگانی هستند که قبلا انسان بودند و بعد پس از تجربه زندگی پرهیزکارانه و ارائه خدمات الهی به مقام فرشتگان مقرب ارتقاء پیدا می کنند.

14-یوریل: به معنی نور خدا و فرشته دانایی و فلسفه است که ذهن ما رو روشن میکنه و دریچه ای بسوی ایده های جدید باز میکنه.باور بر این است که یوریل به حضرت نوح در باره وقوع سیل هشدار داده بود.از یوریل بعنوان یکی از 4 فرشته بلند مرتبه قلمداد میشه سه تای دیگه میکاییل جبرییل و اسرافیل هستند.

15-زادکیل: به معنی درستکاری خداوند است او مشکلات حافظه را درمان میکند و در بهبود دیگر عملکردهای ذهن یاری میدهد.بسیاری از محققین بر این باورند که زادکیل بوده که مانع حضرت ابراهیم از قربانی کردن پسرش شده و برخی دیگر زادکیل را همکار میکاییل در مدیریت رها سازی ما از انرژی های سطح پاین میدانند.

چون خیلی طولانی شد روی این اسمها تمرکز کنید و ببینید بیشتر با کدوماشون میتونین ارتباط برقرار کنید تو پست بعدی بهتون میگم که چطوری میتونین از این فرشته ها در خواست کمک کنید تا به کمکتون بیان.

عاشقتونم فرشته های نازنین.

نوشته شده در سه شنبه یکم شهریور ۱۳۹۰ساعت 14:13 توسط سنی|


آخرين مطالب
» مناسبت های از نوع آذری
» تولدم مبارک
» فرشته های من، زودتر بیایین...
» سفرنامۀ پوکت
» بعد از کلی بی خبری
» همکار سر به زیر و روزهایی که گذشت
» لهجه
» سلام نود و دوی دوست داشتنی
» روزهای پایانی سال 91 + آیورودا
» یک آخر هفتۀ خوب
Design By : Pars Skin